Prezentarile de rigoare.

Bobi

Member
Licensed User
Longtime User
Inteleg ca s-a rezolvat cu google merchant. Povesti de success: am facut o app pentru un distribuitor intern folosita pentru Vansales (order details, miniCRM, GPS, messaging & stuff cu un backoffice in .net)... dar munca multa si bani putini. Piata noastra este suprasaturata iar bani pentru investitii nu prea mai sunt. Cre'ca ca ma paste o cautare aprofundata a unor oportunitati pe afara. :mad:
 

eSolution

Member
Licensed User
Longtime User
eu am renuntat de vreo 6-7 ani sa mai lucrez cu piata interna (acum 6-7 ani faceam webdesign ... ) Acum fac web automation si numai pe barba mea, extrem de rar fac proiecte "la comanda"... la fel si in domeniul asta, nu intentionez sa fac apps pentru un anume client ci pentru mine insumi ... daca faci pentru altii esti doar mana de lucru nu castigi, castiga ei ...
 

ciprian

Active Member
Licensed User
Longtime User
Piata din exterior e mult mai bine dezvoltata, insa povestile de succes sunt rare.
Mai multe sanse ai sa lucrezi pe cont propriu decat pentru o companie, caci din munca ta se vor bucura altii.
Curaj, orice idee poate fi cea castigatoare.
 

hookshy

Well-Known Member
Licensed User
Longtime User
Vreau sa spun ca sunt foarte dezamagit de piata romaneasca de bussines in aplicatii mobile !
Am o aplicatie pentru livrare pizza prin telefon ...incredibil dar nimeni nu a vrut sa auda de asa ceva ...
 

eSolution

Member
Licensed User
Longtime User
:)) am si eu una :)) problema e ca cei din oras de la mine o vor integrata in sistemele lor de facturare etc etc... asta implica acces la anumite parti din anumite software a caror licenta depaseste cateva mii de eur si cei care le fac nu iti vor da tie acces la structura bazei lor de date dar daca vor vedea ca exista interes vor face ei app pentru softul lor ... si tu ramai pe afara si cu ideea luata :p
 

hookshy

Well-Known Member
Licensed User
Longtime User
Oricum nu imi place idea de afi sunat pentru ...remedieri si probleme de catre o firma privata de la care am luat niste bani iar acum ma bate la cap de dimineata pana seara !
 

hookshy

Well-Known Member
Licensed User
Longtime User
ADS-urile sunt intradevar o sursa de venit foarte mare dar iti trebuiesc ceva peste 20k users sa intelegi ceva ..inca sunt multi care fac bani frumosi eu nu am reusit mare lucru inca dar sper...
 
Top